חינוך ופסיכולוגיה

לחנך, להשפיע, ולעצב עולם טוב יותר 

מגמת חינוך מכשירה תלמידים המעוניינים בקריירה משמעותית במקצועות החינוך בכלל, ובחינוך לגיל הרך בפרט. הלימודים חושפים את התלמידים/ות למקצועות החינוך, הפסיכולוגיה ההתפתחותית, לתפיסות חינוכיות חדשניות, ארגון סביבה חינוכית וספרות ילדים ונוער, ומכשירים את התלמידים/ות לתפקידי חינוך בגני ילדים במעונות יום לילדים, בפעוטונים ובמשפחתונים.

למי מיועדת המגמה? לתלמידי תיכון עם גישה לילדים ורצון להעמיד דור חדש ומוצלח.

למה כדאי ללמוד במגמה? הלימודים במגמה משלבים בין ידע תיאורטי לידע מעשושאי הלימוד נבחרים מתחומי הפסיכולוגיה ההתפתחותית, ממדעי החינוך ומספרות ילדים בשילוב התנסות בארגון סביבה חינוכית ויישומי פעילויות בחינוך. כל אלה נותנים לתלמידי המגמה תשתית מקצועית לעיסוק בתפקידי חינוך מגוונים בגני ילדים, במעונות יום לילדים, בצהרונים, בפעוטונים ובמשפחתונים.

למה זכאים הבוגרים? בוגרי המגמה העומדים בהצלחה בבחינות הבגרות יוכלו להמשיך ללימודים אקדמיים באוניברסיטאות ובמכללות לחינוך (מורים, מורות וגננות) או במסגרות אחרות של לימודי המשך. הבוגרים זכאים גם לתעודת מקצוע של מחנך/ת מסייע/ת מטעם מינהל מדע וטכנולוגיה ואגף א’ לחינוך קדם יסודי במשרד החינוך. בוגרי המגמה הזכאים לתעודה טכנולוגית, יוכלו להמירה בסיווג מקצועי מטעם משרד הכלכלה.

הלימודים במגמה הם עיוניים ומשלבים התנסות במעונות יום ובגני ילדים תוך כדי יישום מעשי של הידע הנלמד.

מצגת תוכנית הלימודים מגמת חינוך  במצגת ניתן לראות את כל הפרטים על תעודות  המקצוע וההסמכה השונות, בנוסף לתעודת הבגרות המלאה.