מוזיקה

המוזיקה הופכת את החיים לא רק לדבר אפשרי, אלא גם לדבר מרגש

הלימודים במגמת המוזיקה יפתחו את כישורי התלמידים כמאזינים, כמבצעים וכיוצרים, תוך חשיפה לקשת מגוונת של תרבויות וסיגנונות מוזיקליים.

למי מיועדת המגמה? מגמת המוזיקה מיועדת לתלמידים שרואים במוזיקה תחום עניין מרכזי והמבקשים לרכוש בתחום זה כלים מעשיים ועיוניים. 

למה כדאי ללמוד במגמה? המגמה למוזיקה מעניקה מענה לכל התלמידים העוסקים במוזיקה במסגרות חוץ בית ספריות, כגון: קונסרבטוריונים, ואשר מבקשים להרחיב את ידיעותיהם בתחומים העיוניים השונים. במסגרת המגמה למוזיקה ילמדו התלמידים ויכירו את כל התחומים העיוניים ובמקביל ישתתפו בעשייה מוזיקלית קבוצתית, כגון: הרכבים קאמריים, מקהלה או תזמורת. למידה עיונית חייבת להיות מלווה בפעילות מוזיקלית מעשית. לכן, מן הראוי שחובת הנגינה, או השירה, תשמש קריטריון מרכזי בקבלת התלמיד למגמה. המגמה למוזיקה אמורה לתרום רבות לעיצוב אישיותו המוזיקלית של התלמיד.

מה כוללים הלימודים?
לימודים עיונים – היכרות ההתפתחות ההסטורית והספרותית בהקשר התרבותי של המוסיקה הקלאסית והג’אז.
תאוריה – הבסיס העיוני הדרוש ללימוד מוסיקה באופן מקצועי ומעמיק.
הרמוניה – לימוד מעמיק של כתיבה רב קולית בסגנון מסורתי.
פיתוח שמיעה – רכישת הבנה וזיהוי של אלמנטים מוסיקליים שונים.
סולפג' – פיתוח יכולת שירה מתווים.
מוסיקה יהודית ואילתור – הכרות והתנסות במסורות השונות של הקהילות היהודיות.

למה זכאים הבוגרים? בתום שלוש שנות לימוד ניגשים לבחינות בגרות בהיקף של 5 יח"ל מוסיקה. תלמיד המגיע לרמה גבוהה בנגינה ובשירה יוכל לגשת גם לרסיטל בהיקף של עוד 5 יח"ל (סה"כ 10 יח"ל).
תלמידי מגמת המוזיקה מופיעים בכל האירועים בבית הספר, באירועים קהילתיים, על במות פרטיות ובאירועים שונים שהם יוזמים בכל רחבי הארץ.