ניהול עסקי

ניהול עסקי בהתמחות משאבי אנוש- לנהל אנשים וקריירה מצליחה

התפיסה המודרנית מתייחסת אל העובד כאל נכס. כדי לדעת כיצד לנהל נכס זה, חשוב לרכוש ידע וכלים מקצועיים בניהול המשאב האנושי. בעולם של ארגונים הפועלים בסביבה משתנה יש לגורם האנושי מקום מרכזי וחשוב. על מנת לנהל עובדים בדרך הנותנת ביטוי לתפיסה זאת נדרשים הכשרה ופיתוח של כישורים ניהוליים וצבירת ידע בתחומים ארגוניים שונים.

למי מיועדת המגמה? לתלמידים בעלי יכולת להוביל, בעלי מוטיבציה, סקרנים, ובעלי כושר התמדה ואחריות אישית, אשר מתעניינים בתחום הניהול.

למה כדאי ללמוד במגמה? רכישת ידע מקצועי בתחום ניהול משאבי אנוש הכרחית כיום בכל תפקיד ניהולי, וכן להתנהלותו האישית של כל אדם כעובד בארגון בהווה ובעתיד. הלמידה פעילה ומשמעותית והיא נעשית באמצעות חקר, תוך התמחות בארגונים עסקיים וציבוריים.

מה כוללים הלימודים?

ניהול משאבי אנוש – גיוס עובדים, הדרכה ופיתוח עובדים, הערכת עובדים, רווחת עובדים, שכר ותגמולים, דרכים להעלאת מוטיבציה בקרב עובדים, מידע על פרישת עובדים, ניהול המשאב האנושי בסביבה טכנולוגית משתנה ועוד. מידע זה יביא לבוגרי המגמה תועלת רבה בעתיד כעובדים וכמנהלים.

יחסי עבודה – הבנת המשמעות של מערכת היחסים בין העובד למעביד. התלמידים יכירו את חוקי העבודה וזכויות העובדים ואת יחסי העבודה במשק דרך ארגוני עובדים ואיגודי מעסיקים.

תרבות ארגונית – הבנת רוח הארגון וההשפעות התרבותיות והסביבתיות על ערכי הארגון, האמונות ונורמות העבודה, יתרמו להזדהות עם מטרות היסוד של הארגון ולהשתלבות מוצלחת בחיי הארגון.

תכתובת עסקית – התכתובת העסקית היא חלק בלתי נפרד מהתרבות הארגונית. באמצעות התכתובת העסקית יוצרים קשר עם לקוחות ועם מקבלי שירות.

למה זכאים הבוגרים? תלמידי המגמה נדרשים להגיש פרויקט גמר בהיקף של 5 יח'ל תוך יישום נושאי התוכן בארגונים ציבוריים ועסקיים. בוגרי המגמה מקבלים סיווג מקצועי ויכולים גם להמשיך את לימודיהם בכיתה י"ג ובאקדמיה.

 

תלמידי מגמת ניהול עסקי נכנסים לעולם העסקים